İPTAL İADE ŞARTLARI

Tüketici Hakları gereği, vermiş olduğunuz siparişinizden vazgeçme hakkınızı, siparişiniz kargoya teslim edilmeden önce kullanabilirsiniz. Bunun için siparişinizin "kargoya verildi" bilgisi eposta ile bildirilmeden önce iptal etmek istediğiniz siparişiniz yada ürün hakkında bilgi vermeniz gerekmektedir. Eğer siparişiniz kargoya teslim edilmiş ise Tüketici Koruma Kanunu gereği 1 hafta (7 Gün) içinde iade hakkınızı kullanabilirsiniz. Fatura aslı gönderilmezse 4077 sayılı ''Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun'' gereğince iade/değişim kabul edilemez. Ayrıca, iade edilmesi gereken ürünlerin orijinal kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak firmamıza YURTİÇİ KARGO aracılığı ile teslim edilmesi gerekmektedir. Cayma hakkı kullanılarak iade edilen ürünün kargo bedeli SATICI tarafından karşılanır.
Tek kullanımlık ürünler ile hızlı bozulan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir(Duvar kağıdı, bordür, sticker vs.) Ürün iadelerinizi ürünlerin orijinal faturasının olmaması, YURTİÇİ KARGO dışında başka bir kargo firması ile gönderilmesi, ürün kutusunun bantlanması, ürünün kullanılması ve zarar görmesi durumunda ürünün yeniden satışa sunulması engelleneceğinden iadeniz kabul EDİLMEYECEKTİR. Kabul edilmeyen ürünlerin kargo masrafları KDV dahil GÖNDERİCİYE aittir. Ücretsiz Kargo" Kampanyasından yararlanırak yapılan 250 TL ve üzeri alışverişlerde, parçalı olarak yapılan iade durumlarında toplam ödenen tutar 250 TL altında ise yapılacak iade tutarından kargo ücreti düşülecektir.

 

Siparişimi Nasıl İade Ederim?

Üye Girişi yaptıktan sonra Hesabım bölümünden Siparişlerinizi görebilirsiniz.İptal İade işlemi için mevcut siparişinizin sağında bulunan iade butonuna,sonrasında Yeni Talep Oluştur butonuna tıklayıp iade/iptal etmek istediğiniz siparişinizi seçtikten sonra varsa notunuzu belirterek Kaydet butonuna tıklayıp işleminizi yapabilirsiniz.Bu durumda siparişinizin İptal İade işlemi tarafımıza iletilmiş olacak ve gerekli işlem yapılacaktır.İptal & İade taleplerinizi 0232 264 10 78 numaralı telefon hattından yada [email protected] mail adresinden de bildirebilirsiniz.

ÜRÜN DEĞİŞİM İŞLEMLERİ

Ürün değişimlerinizi ürünün size teslim tarihinden 7 iş günü içinde, ürünlerin orijinal faturası, orijinal kutusu, ambalajı,
varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak YURTİÇİ KARGO aracılığı ile firmamıza teslim edilmesi gerekmektedir. Tarafımıza ulaşan kargolarınız neticesinde müşterilerimiz aranarak bilgi verilmekte olup, talep ettiğiniz değişim ürününüzün çıkışı stok mevcudiyetine göre 1-2 iş günü içerisinde gerçekleştirilmektedir.Tek kullanımlık ürünler ile hızlı bozulan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünlerin değişimi kabul edilmemektedir. (Duvar kağıdı, bordür, sticker vs.) Her türlü iade/değişim işlemlerinizde geri gönderimlerinizin yanlış adrese ve/veya farklı kargo firması ile gönderimini engellemek adına, ürününüz ile birlikte gönderilen faturanın sağ üst köşesinde yer alan adresimize SADECE YURTİÇİ KARGO ile MOBABYX Bahar KALE Mob. Aks. - Yunusemre Mahalle.4154 sokak No:32/A Karabağlar / İZMİR adına ücretsiz gönderebilirsiniz. 

Fatura sahibinin 2.kez değişim/iade gönderimleri müşteriye aittir. Firmamıza 2.kez gönderimlerinde kargo ücreti müşteri tarafından ödenmedikçe gönderilen ürünler kabul edilmeyecektir.

İade Şartları  

Satılan ürünlerin iadesi şu koşullarda sağlanmaktadır;

* İade işlemi teslim tarihinden itibaren 7 gün içinde gerçekleştirilmelidir.

* İade veya değişimi talep edilen ürün orjinal ambalajı bozulmamış,kullanılmamış,eksizsiz ve varsa tüm aksesuarları ile birlikte hasarsız teslim edilmelidir.Ürün mutlaka orjinal ambalajı bozulmamış ve tekrar satılabilir durumda olmalıdır.

Ürün mutalaka (2 nüsha) faturası ile birlikte gönderilmelidir.Fatura aslı gönderilmez ise kdv tutarı iade bedelinizden düşülüp iade edilecektir.

İade kargo bedeli müşteriye ait olup karşı ödemeli gönderimler kabul görmeyecektir.

Ürünün iade koşulları ve satış sözleşmesine uygun şekilde faturası ile tarafımıza ulaşması akabinde, 7 iş günü içinde ödeme tutarınız Kredi Kartınıza yada Havale / EFT ile ödeme yaptığınız hesabınıza aktarılacaktır.(Kredi kartı ile yapılan iptal/iade işlemleriniz 24 saat içinde gerçekleştirilir.